SGI Poland

Soka Gakkai International (SGI) – Polska jest organizacją buddyjską, która aktywnie promuje pokój, kulturę i edukację poprzez osobistą przemianę człowieka i wkład wniesiony w społeczeństwo.

Więcejsgi

Oficjalne strony informacyjne SGI

SGI Quarterly (Kwartalnik SGI)

http://www.sgiquarterly.org

Kwartalnik SGI to czasopismo wydawane przez SGI co trzy miesiące, nastawione na dostarczanie informacji o działalności SGI na całym świecie, ukazuje cenne wysiłki czynione w celu promowania pokoju, kultury i edukacji.

Daisaku Ikeda: Buddyjski filozof, twórca pokoju i nauczyciel

http://www.daisakuikeda.org

Strona zawiera zarówno obszerny dział biograficzny, jak i pełną analizę myśli i osiągnięć Prezydenta SGI Daisaku Ikedy - filozofa Buddyzmu, twórcy pokoju i nauczyciela.

Na stronie dostępne są zarówno eseje, przemówienia, wiersze i pozostałe dzieła Daisaku Ikedy jak również nowości dotyczące jego działań.

Słowa Mądrości autorstwa filozofa Buddyzmu Daisaku Ikedy

http://www.ikedaquotes.org

Wybrane słowa z książek i przemówień Prezydenta SGI Daisaku Ikedy, pogrupowane w kategorie takie jak "Życie", „Postawa” i "Szczęście". Dodatkowo znajdują się fragmenty tekstów odnoszące się do poglądu Prezydenta Ikedy na Buddyzm oraz krótkie eseje na tematy takie jak "Pozostać młodym", "Życie i Śmierć".

Biblioteka Daisaku Ikedy

http://www.ikedabooks.org

Strona prezentuje opublikowane dzieła Prezydenta SGI Daisaku Ikedy. Zakres jego twórczości obejmuje powieści, rozprawy na temat Buddyzmu i życia, wiersze, eseje i dialogi przeprowadzone z wybitnymi światowymi naukowcami, aktywistami i przywódcami.

Josei Toda: Ożywianie Buddyzmu we współczesnym Świecie

http://www.joseitoda.org

Strona przedstawia życie i osiągnięcia drugiego prezydenta Soka Gakkai Josei Tody (1900-58), pełnego inspiracji lidera, który stworzył podwaliny dla rozwoju Soka Gakkai i wskrzesił Buddyzm we współczesnych czasach.

Strona zawiera cytaty Prezydenta Tody, galerię fotografii i eseje na temat jego życia i pracy autorstwa Clark Strand, byłego, wyższego rangą redaktora Trycyklu: Przegląd Buddyzmu.

Tsunesaburo Makiguchi: Nauczyciel Tworzący Wartości

http://tmakiguchi.org

Strona przedstawia życie i pracę Tsunesaburo Makiguchi (1871-1944) myślącego perspektywicznie geografa, teoretyka edukacji i religijnego reformatora, który w 1930 założył Soka Kyoiku Gakkai (poprzednik obecnej Soka Gakkai i SGI). Strona ukazuje szczegółową oś czasową ważnych wydarzeń z życia Makiguchiego, zagłębia się w analizę jego myśli, przedstawia także liczne zdjęcia, pisma naukowe i inne materiały.